Meni
· Info
· Cilj konferencije
· Teme konferencije
· Odbori
· Sponzori
· Prijava radova
· Informacije za autore
· Raspored sekcija
· Zbornici radova
· Foto galerija
· Program konferencije

IT Arhiva
  

Prijatelji konferencije
Informacione Tehnologije - IT 2023
Preliminarni raspored sekcija
Srijeda/Wednesday 15.02.2023.
09.00h  Section 1, room "Žabljak", chair: dr Tomo Popović
(GMT+1) Video link 1
▪ Masaya Tadokoro, Taro Shibanoki, Hideyuki Tonooka - A Monitoring System for the Postural Sway Stabilization Based on Tactile Stimulation Near Auricles
▪ Abubakar Ndagi, Csaba Zoltán Kertész - Automatic Water Distribution System Using Wireless Sensor Network
▪ Fredy Jingga, Rama R Wiryawan , Mega  Rahmanita , Fildzah Adani  - User Behavior Analysis of Short-form Video Prolonging Usage towards Purchase Intention on social media using SEM Method
▪ Fahad Layth Malallah , Ali Mr. Abduljabbar, Zeyad  T. Sharef , Dr. Ali Mohammed  - QR Code Encryption for improving Bank information and Confidentiality
▪ Vladimir Dimitrov Hristov, Dimitar Pepedzhiev  - Software for image analysis and inspection of optical lens
09.00h  Section 2, room "Gorske oči", chair: dr Miloš Brajović
(GMT+1) Video link 2
▪ Zdravko Paladin, Emmanouil Fountoulakis , Zarko  Luksic , Nexhat  Kapidani, Dražen Ribar , George Boustras - Advanced Mission Critical Communication in Maritime Search and Rescue Actions
▪ Lazar Ašanin, Luka Martinović,  Žarko Zečević, Marco Bibuli, Roberta Ferretti, Massimo Caccia - Improved LOS Guidance Law for Path Following of Underactuated USV with Sideslip Compensation
 
▪ Uroš Janković, Luka Martinović, Žarko Zečević - Single Beacon-Based AUV Navigation: A Comparative Study of Kalman Filters
▪ Balsa Draskovic, Rino  Bosnjak  - Optimization of ETA using information technologies in order to minimize the negative impacts of anchoring
▪ Jasna Zeković, Martin Calasan, Mihailo Micev- Primjena Padé aproksimacija za rješavanje Lambert W jednačine 
▪ Nikolina Mraković, Zoran Miljanić - Optimizacija korišćenja naponsko reaktivnih resursa primjenom genetičkog algoritma
▪ Vasilije Lutovac, Vladimir Djurisic, Ugljesa Urosevic,  Zoran Veljovic - Primjer STBC implementacije kao PLS tehnike
▪ Milos Brajović, Isidora Stankovic, Miloš Daković, Ljubiša Stanković - Reconstruction of Sparse Graph Signals from Reduced Sets of Samples
Četvrtak/Thursday 16.02.2023.
09.00h  Section 3, room "Žabljak", chair: dr Dušan Savić
(GMT+1) Video link 1
▪ Teodora Petranović, Nikola Žarić  - EFFECTIVENESS OF USING OWASP TOP 10 AS AppSec STANDARD
▪ Ana Korunović, Siniša Vlajić - Integracija Swing i JavaFx tehnologija korišćenjem Abstract Factory paterna
▪ Dragica Ljubisavljević, Milica Bačić, Siniša Vlajić - Анализа процеса извођења предавања из  предмета Софтверски патерни
▪ Kristina Stanisavljević,  Татјана Стојановић, Саша Лазаревић - Употреба SignalR радног оквира за имплементацију Web апликације у реалном времену
▪ Boban Z Savić, Miloš Milić, Siniša S. Vlajić - Analysis and Development of the Model for Google Assistant and Amazon Alexa Voice Assistants Integration
▪ Dušan S Savić,  Ana Kljajić,  Nikola Bakić, Vojislav Stanojević - Applying OptaPlanner in the implementation of doctors' schedule of duty hours
▪ Mladen Milić, Ilija Antović, Ana Poledica - Korišćenje generičkih ekranskih formi u razvoju softvera zasnovanom na procesima
09.00h  Section 4, room "Gorske oči", chair: dr Luka Filipović
(GMT+1) Video link 2
▪ Md. Nasfikur R. Khan, Kari Lippert, Robert Cloutier - A Systems-oriented Approach to Medical Education Incorporates Virtual Patients and Gamification
▪ Abdelaziz Lazzaz, Khaled Bousbahi, Mostefa Ghamnia - Comparative analysis of TG FinFET and GAA FinFET in 3 nm technology node
▪ Sanja Bauk - Blockchain Principles and Energy Consumption Concerns
▪ Agil Yolchuyev - Extreme Gradient Boosting based Anomaly detection for Kubernetes Orchestration
▪ Sanaa Tiss,  Martha Orellano - A Maturity Model of Digital Transformation in Supply Chain: A Multi-dimensional Approach
▪ Maram Alamri, Mourad Ykhlef  - A Machine Learning-Based Framework for Detecting Credit Card Anomalies and Fraud
▪ Branko Jovović, Tomo Popović, Stevan Šandi, Zoran Djikanović - A Blockchain-Based Approach to Management of University Diploma Authenticity
17.00h  Poster section, room "Žabljak", chair: dr Tatijana Dlabač
(GMT+1)
▪ Igor Stanovcic - Proposal for Improved Navigation Safety of Non Solas Vessels by Combining TSS And IoT Technology
▪ Vera Kapetanovic, Maja Krcum, Igor Petrovic,  Tatijana Dlabač - The importance of information system for seafarers in Montenegro
▪ Lazar LM Mrdović, Špiro Ivošević  - Applications impressed current cathodic protection of the ship hull
▪ Nemanja Pudar, Špiro Ivošević  - FIB Analysis of Corrosion Effects on Shape Memory Alloys in Marine Environments
▪ Ilija Knežević, Maja Krčum , Tatijana Dlabač , Anita  Gudelj   - The use of GeoGebra software to improve teaching in the field of marine electrical engineering
▪ Luka Lazović, Ana Jovanović, Vesna  Rubežić - Performance Analysis of an Underwater Acoustic Communication System Based on DCSK Modulation
Petak/Friday 17.02.2023.
 
09.00h  Section 5, room "Žabljak", chair: dr Slobodan Đukanović
(GMT+1) Video link 1
▪ Andrej Cvijetić, Slobodan Đukanović , Andrija Peruničić  - Deep learning-based vehicle speed estimation using the YOLO detector and 1D-CNN
▪ Andrija Peruničić, Slobodan Đukanović, Andrej Cvijetić - Vision-based Vehicle Speed Estimation Using the YOLO Detector and RNN
▪ Ivana Čavor, Slobodan Đukanović  - Vehicle Speed Estimation From Audio Signals Using 1D Convolutional Neural Networks
▪ Merve Yilmazer, Mehmet KARAKOSE  - Yolov5 Based Fault Detection Approach in Railway Components
▪ Turan Göktuğ Altundoğan , Mehmet KARAKOSE - LSTM Encoder  Decoder Based Text Highlight Abstraction Method Using Summaries Extracted by PageRank
▪ Ceren  Cubukcu Cerasi, Yavuz Selim Balciıglu, Aslı Kılıç, Farid  Huseynov, Pejman Rasti  - A Sentiment Analysis to Understand the Role of Twitter towards Sustainable Consumption
▪ Niyazi Furkan BAR, Hasan Yetis, Mehmet KARAKOSE - A Quantum-Classical Hybrid Classifier Using Multi-Encoding Method for Images
09.00h Section 6, room "Gorske oči", chair: dr Zoran Milivojević
(GMT+1) Video link 2
▪ Slavica Tomovic, Igor Radusinovic, Bogdan Krivokapic - Authenticated Key Exchange in Underwater Acoustic Sensor Networks based on Implicit Certificates: Performance Analysis
 
▪ Vladan Durković - Analiza solarnog potencijala za gradnju plutajuće fotonaponske elektrane na Slanom  jezeru
▪ Ivan Jovovic, Dejan Babic, Tomo Popović, Stevan Čakić, Ivana Katnić - Disease Prediction Using Machine Learning Algorithms
▪ Aniko Simon , Luka Lakovic , Pavle Kovacevic , Peter A. Kara, Ivana Ognjanović, Ramo Sendelj , Christoph Reich , Milovan Roganovic , John Mantas , Laszlo Bokor  - Assistive Technical Communication of Montenegrin eServices: a Case Study
▪ Luka Lakovic, Peter A. Kara , Ivana Ognjanović , Laszlo Bokor , Ramo Sendelj , Christoph Reich , Milovan Roganović , Emmanouil Zoulias , Jevto Eraković , Tanja Radusinović , Nada Rakočević , Aniko Simon  - Evaluation of the Montenegrin Academic Digital Innovation Hub
▪ Zoran S Veličković, Dejan Blagojević, Marko Veličković - Binary Watermark Application in Color Image Protection
▪ Zoran Milivojević, Bojan P Prlinčević - Degradation of the Recoloring Specific Degree Protan CVD Image From inserted Watermark
Anketa
Da li ćete doći na IT2023?
Da
Glasova: 124
Percent: 80 %  
Ne
Glasova: 31
Percent: 20 %  


Sponzori konferencije

Elektrotehnicki fakultet Univerziteta Crne Gore

IT drustvo, Crna Gora

Fakultet za informacione sisteme i tehnologije Univerzitet Donja Gorica

Fakultet organizacionih nauka Univerzitet u Beogradu

IEEE

Informacione Tehnologije, Univerzitet Crne Gore